KDU-ČSL: Sladění práce a rodiny je pro nás priorita

KDU-ČSL podporuje flexibilní formy práce jako vhodný nástroj pro podporu rodin i ekonomiky budoucnosti. Strana prosazuje legislativní změny k řešení podvodných nabídek práce, úpravu zákoníku práce pro zjednodušení práce z domu a také prosazení úspor na sociálním a zdravotním pojištění nebo daňových slev pro zaměstnavatele, kteří umožní určitému procentu zaměstnanců pracovat na zkrácený úvazek. Jako příklady dobré praxe oceňuje přístup města Třebíče či Jihomoravského kraje. To je shrnutí konference na téma Sladění práce a rodiny, která se konala 18. června 2015 v prostorách Ministerstva kultury. Za Jihomoravský kraj se jí zúčastnil náměstek hejtmana Roman Celý.

„Flexibilní formy práce jako je možnost práce z domu, zkrácené či sdílené úvazky jsou moderním způsobem práce, která přispívá k podpoře rodiny, ale také přináší vyšší flexibilitu a efektivitu pro zaměstnáváte s dopadem na fixní náklady,“ řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Flexibilní formy práce při využití moderních technologií přinášejí benefity pro zaměstnance i zaměstnavatele. Zaměstnanci ušetří čas a peníze za dopravu, zaměstnavatelé pak náklady na kanceláře a techniku. Nutným předpokladem je změna stylu zadávání, odevzdávání a vykazování práce k čemuž pomáhají moderní technologie i školení pracovníků. V rámci konference byly také diskutovány legislativní změny. „Prosazujeme legislativní změny k řešení podvodných nabídek práce, zjednodušení podmínek bezpečnost a ochranu zdraví při práci z domu a také prosazení úspor na sociálním a zdravotním pojištění nebo daňových slev pro zaměstnavatele, kteří umožní určitému procentu zaměstnanců pracovat na zkrácený úvazek,“ dodala místopředsedkyně senátu Miluše Horská. Legislativním změnám byl věnovaný diskusní panel, za účasti všech přednášejících. Kromě Miluše Horské vystoupili Phil Flaxton, ředitel britské organizace podporující flexibilní formy práce, Michal Martoch, zakladatel portálu pracenadalku.cz nebo Marion J. Johannsen, manažerka německého sdružení zaměstnavatelů. Sociologický pohled na téma představil David Surý.
O zkušenosti z komunální úrovně se podělili zástupci Třebíče a Jihomoravského kraje. „Na krajském úřadě jihomoravského kraje funguje firemní školka, zaměstnanci mají možnost upravit si pracovní dobu či pracovat na zkrácený úvazek. Zvažujeme také možnost zavedení práce z domu,“ popsal Roman Celý, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje.