Nový sociální automobil pro sdružení Práh

Sdružení Práh má nyní k dispozici nový sociální automobil. Slavnostního předání vozu, které se v úterý 16. června 2015 uskutečnilo v Café Práh v brněnské galerii Vaňkovka, se za Jihomoravský kraj zúčastnil náměstek hejtmana Marek Šlapal.

"Jihomoravský kraj dlouhodobě podporuje sdružení Práh, které považuji za nejlepšího poskytovatele sociálních služeb pro duševně nemocné. Dnes jsme společně s firmou Kompakt předali sociální automobil pro potřeby sdružení. Děkuji všem firmám, které přispěly společně s Jihomoravským krajem," uvedl náměstek hejtmana Marek Šlapal. Jak dodala ředitelka sdružení Práh Blanka Veškrnová, nový sociální vůz bude pomáhat pracovníkům sdružení při jejich práci s klienty v terénu.

Sdružení Práh nabízí podporu lidem s psychotickým onemocněním z Brna a okolí. Pomáhá lidem s dlouhodobými psychiatrickými problémy a postiženími zvýšit jejich fungování tak, aby byli úspěšní a spokojení v prostředí, které si sami vybrali k životu, s co nejmenší mírou trvalé profesionální podpory. Zaměřuje se na rozvoj dovedností a získání co největší nezávislosti uživatelů služeb.

Více informací o činnosti sdružení naleznete na http://prah-brno.cz/  .

foto JMKfoto JMKfoto JMK