Vyhlášení vítězů literární soutěže Skrytá paměť Moravy

Marie Krejčířová z Olomouce v mladší kategorii (12‒15 let) a Tereza Dobšovičová z Brna v kategorii starších účastníků (16‒19 let) se umístily na prvních místech v devátém ročníku literární soutěže Skrytá paměť Moravy. Ocenění jim předali v pátek 12. června 2015 v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích krajští radní Václav Božek a Jiří Němec.

Jihomoravský kraj rozdělil mezi první tři místa v obou kategoriích odměny v celkové výši 21 000 korun. Děvčata, která se umístila na prvních místech, převzala z rukou odborné poroty a zástupců kraje také keramické sošky z dílny Ludmily Kováříkové.
Devátý ročník soutěže vybízel mládež k napsání prozaického textu na téma Všude dobře… Porota vybírala ze 192 soutěžních příspěvků. Účastníci se inspirovali při psaní například svým nejbližším okolím, domovem a vztahy, které prožívají. Vítězné texty zazněly na autorském čtení, které se v Mikulčicích konalo, kromě toho budou zveřejněny na webu Muzea Brněnska (www.muzeumbrnenska.cz ). Na podzim vyjde také Sborník Muzea Brněnska se speciální literární přílohou a oceněnými texty.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 30 kB)

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK