Odstartovala dětská olympiáda

Celkem 209 členů výpravy Jihomoravského kraje odjelo na Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže (LODM) ČR, která se koná v termínu 14. - 19. června 2015 v Plzeňském kraji.

Účastníci budou startovat v osmnácti sportovních a dvou dovednostních disciplínách. Netradičním sportem, který se na olympiádě objeví, bude goalball, tedy míčový sport pro zrakově postižené. Jihomoravský kraj jako jeden z mála krajů sestavil výpravu goalballistů, kteří rovněž zažijí atmosféru olympijských her.
Soutěže budou probíhat na sportovištích v Plzni. Pořadatelé kromě sportovního programu přichystali pro účastníky velmi zajímavý doprovodný program. Celá akce byla zahájena slavnostním ceremoniálem v neděli 14. června na zimním stadionu v Plzni, kde se představilo všech čtrnáct reprezentací krajů ČR.
Nominační výběry jednotlivých sportů a odvětví měly na starost krajské sportovní svazy a nominace Jihomoravského kraje se připravovala téměř rok.
Sportovní talenty letos na plochu s vlajkou Jihomoravského kraje doprovodil bývalý fotbalový reprezentant Jindřich Svoboda, olympijský vítěz z Moskvy 1980, kde ve finálovém utkání střelil vítěznou branku do sítě NDR.
Na této významné sportovní akci se očekává účast téměř 3000 startujících. Informace z průběhu Her VII. LODM budou zveřejňovány na http://odm.olympic.cz/2015  a na facebookových stránkách výpravy JMK www.facebook.com/jmkodm  .