Hejtmanův pohár má za sebou svoji premiéru

Základní škola Komenského ve Slavkově u Brna, brněnská základní škola v Arménské ulici a Základní škola Vnorovy – to jsou vítězové premiérového ročníku jihomoravského kola soutěže ve sportovní dovednosti s názvem Hejtmanův pohár. Ceny vítězům předal 12. června 2015 v brněnském sídle Jihomoravského kraje hejtman Michal Hašek.

„Jsem rád, že jste se zapojili do premiérového ročníku Hejtmanova poháru. Osobně moc fandím tomu, abyste se věnovali sportu i v budoucnu. Z jižní Moravy totiž pochází řada olympijských vítězů a vynikajících reprezentantů, a máte zde tak spoustu velkých vzorů. Lidé, kteří se v mládí věnují sportu, dostávají do krve fair play. Je to důležité pro život. Pro vaši práci i společenský život,“ řekl Michal Hašek, který osobně poblahopřál vítězům.

Hejtmanův pohár je soutěží pro základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí. Podstatou klání bylo zdolávání dráhy sportovních dovedností (opičí dráha). Soutěžilo se ve 14 krajích o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana. Cílem soutěže je podpořit u dětí a mládeže zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám.
Více informací na www.hejtmanuvpohar.cz .
foto JMKfoto JMKfoto JMK