Dobrovolní hasiči v Čebíně slaví 135 let od založení

V Čebíně na Tišnovsku slaví v těchto dnech dobrovolní hasiči 135 let od svého založení. Slavnostní valné hromady sboru, která se u příležitosti výročí založení konala v pátek 5. června 2015, se zúčastnil a zdejším hasičům poblahopřál hejtman Michal Hašek.

Hejtman Hašek na setkání s dobrovolnými hasiči Čebína zdůraznil, že na jižní Moravě ani v celé České republice není mnoho měst či obcí, které se mohou pyšnit takovouto dlouholetou tradicí a poděkoval zdejším hasičům za jejich nasazení a obětavost při dosavadních zásazích. U příležitosti 135. výročí hejtman Michal Hašek též předal čtveřici členů zásahové jednotky sboru bronzové medaile hejtmana Jihomoravského kraje za dlouhodobou obětavou práci na úseku požární ochrany Jihomoravského kraje.

Jihomoravský kraj každoročně významně pomáhá všem složkám integrovaného záchranného systému. Dubnové zasedání krajského zastupitelstva schválilo dokonce rekordní částku pro dobrovolné hasiče v kraji - celkem 51,5 milionu korun, nejvíce ze všech regionů republiky. Nově je také možné z prostředků kraje opravovat hasičské zbrojnice – konkrétně v Čebíně je tak nyní příspěvek kraje ve výši 130 tisíc korun kromě výstroje a výzbroje určený právě i na opravu požární zbrojnice.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK