Kraj pomůže hospicové péči. Sedmi miliony

Krajská rada projednala ve čtvrtek 4. června 2015 podporu poskytovatelům domácí hospicové péče. Navrhuje proto schválit dotaci ve výši sedmi milionů korun.

„Jihomoravský kraj se jako první region v České republice rozhodl podpořit samostatným dotačním programem domácí hospicovou péči. Jsem rád, že zastupitelstvo kraje bude moci na základě většího množství žádostí rozdělit zhruba sedm milionů korun pro letošní rok, kdy bude tento projekt pilotně na jižní Moravě fungovat. Myslím si, že lidé, kteří potřebují domácí hospicovou péči, si takovouto podporu ze strany kraje jednoznačně zaslouží,“ řekl hejtman Michal Hašek.
„Takto může být podpořena domácí hospicová péče ve všech okresech Jihomoravského kraje. Jde o téma, které není jen pro rok 2015 nebo 2016, ale i pro roky další. Ukazuje se, že lidé chtějí závěr svého života strávit doma a my máme možnost ještě navíc za podstatně levnější peníze toto umožnit,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Celý.

O dotaci se přihlásilo osm poskytovatelů, žádost Charity Kyjov byla vyřazena z důvodu již poskytnuté finanční podpory z rozpočtu kraje na rok 2015 na stejný projekt v rámci jiného dotačního programu. Rada rozhodla o dotaci ve výši 140 tisíc korun pro s.r.o. Zdislava z Veselí nad Moravou. O dalších šesti dotacích v celkové výši 6 860 000 korun rozhodne krajské zastupitelstvo na svém zasedání 25. června 2015.

 

Přehled navržených dotací krajskému zastupitelstvu:


Diecézní charita Brno (Domácí hospicová péče v JMK) 3 795 000 Kč

Sanus Brno (Poskytování domácí hospicové péče) 750 000 Kč

Oblastní charita Vyškov (Mutidisciplinární tým pro dlouhodobě a nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny) 700 000 Kč

Charita Veselí nad Moravou (Domácí hospicová (paliativní) péče) 420 000 Kč

Hospic sv. Alžběty o.p.s. Brno (Domácí hospicová péče) 900 000 Kč

Homedica s.r.o. Hodonín (Domácí mobilní hospicová péče) 295 000 Kč