VIDA! Centrum přivítalo stotisícího návštěvníka

Brněnský zábavní vědecký park Vida! za půl roku od otevření dnes 4. června 2015  přivítal jubilejního stotisícího návštěvníka, paní Evu Padrtovou s vnučkou Viktorkou.

Mezi gratulanty, kteří jubilejní návštěvnici předali čestnou vstupenku a dárky, byl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, náměstek hejtmana Roman Celý a ředitel VIDA! Centra Lukáš Richter.
„Naše návštěvnost má silně vzestupnou tendenci. Je vidět, jak se dostáváme do povědomí veřejnosti. Často se také stává, že jsou lidé z první návštěvy nadšení a brzy přijdou znovu. Velkou radost máme, že k nám nechodí jen rodiny s dětmi. Často ve VIDA! najdete nadšené dospělé i seniory. Není výjimkou, že k nám přijdou i páry na rande. Největší nárůst jsme zaznamenali u školních skupin. V květnu a červnu naše Labodílny a Objevovny, kde probíhají speciální programy pro školy, doslova praskají ve švech,“ řekl Lukáš Richter.

V bývalém pavilonu D brněnského výstaviště je od 1. prosince na ploše téměř 5000 m2 přes 150 interaktivních exponátů. Zemětřesná deska, oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, obří srdce, tornádo – to vše jsou ukázky exponátů, které si mohou návštěvníci vyzkoušet a lépe tak porozumět světu kolem nás. Doprovodný program zahrnuje představení plná vědeckých pokusů a speciální programy pro školy.

Podrobná tisková zpráva ZDE (docx, 132 kB), další informace rovněž na www.vida.cz  
foto JMKfoto JMKfoto JMK