Michal Hašek: Rychlost investice HTC na jižní Moravě nemá obdoby

Již 15. června letošního roku otevře společnost HTC v Brně servisní středisko mobilních telefonů pro Evropu. Po jednání s hejtmanem Michalem Haškem to v pondělí 1. června 2015 v prostorách krajského úřadu oznámil viceprezident této tchajwanské společnosti Bruce Lee.

„Dohodli jsme se, že ihned poté, co bude projekt spuštěn, začneme hledat konkrétní spojení mezi firmou HTC a některou z krajských středních technických škol. Spolupráci chce společnost navázat i se zdejšími univerzitami a Jihomoravským inovačním centrem. Tato investice přinese více než tisíc pracovních míst, HTC tak výrazně pomůže s řešením otázky zaměstnanosti v Brně a na jižní Moravě. Kraj může pomoci zejména v oblasti veřejné dopravy a technického školství. HTC bude klást důraz na kvalifikované a technicky vzdělané zaměstnance,“ uvedl hejtman Michal Hašek, podle kterého jde o rekord v oblasti zahraničních investic v České republice z hlediska času, kdy se podařilo celý projekt realizovat za čtyři měsíce.

„Nábor pracovníků již započal, úspěšně jím prošlo už 200 zaměstnanců. Ke spuštění provozu dojde 15. června,“ konstatoval na tiskové konferenci po jednání Bruce Lee. „Máme jasný cíl stát se kvalitním a stabilním zaměstnavatelem, rádi bychom vytvořili platformu, která umožní spolupráci studentů a absolventů i technologických inovátorů, kteří hledají podporu pro své originální koncepty. V budoucnosti chceme založit také výzkumné a vývojové centrum,“ uvedl.

Zástupce agentury CzechInvest Michal Žižlavský zdůraznil, že největší podíl na tom, že se investice HTC podařilo umístit na jižní Moravu, má Jihomoravský kraj sám, který nabídl ideální podmínky. „Jde o první servisní centrum společnosti mimo Asii, bude obsluhovat celou Evropu,“ dodal.

Tchajwanský výrobce mobilních telefonů a tabletů HTC (původně High Tech Computer Corporation) byl založen v roce 1997. V letošním prvním čtvrtletí se firma vrátila k zisku, ten činil 360 milionů tchajwanských dolarů (292 milionů Kč). Příjmy se za tři měsíce do konce března zvýšily meziročně o 25,4 procenta na 41,52 miliardy TWD. Společnost zaměstnává asi 17 600 lidí.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK