Hejtman jednal se zástupci jihomoravských ligových oddílů

Hejtman Michal Hašek se v pátek 29. května 2015 v brněnské hale Morenda zúčastnil ustavující schůze Jihomoravské krajské unie ligových klubů.

Tématem jednání byla budoucí systémová podpora krajské a obecní samosprávy pro sport, zejména vrcholový. Hejtman Hašek seznámil s plány kraje na podporu sportu i letošním historicky nejvyšším stavem podpory amatérského sportu ze strany kraje, kdy byly navýšeny dotační tituly na provoz a investice z 10 na 35 milionů korun. Hejtman rovněž informoval přítomné zástupce prvoligových sportovních oddílů o přípravě nových pravidel financování jihomoravského sportu od roku 2016 a ustavení odborné nepolitické krajské Rady pro sport, která se bude podílet na hodnocení sportovních žádostí o dotace z krajského rozpočtu. „Našim záměrem je nastavit takový systém v podpoře sportu v regionu, který by přežil střídání politických reprezentací, ke kterým dochází po volbách. Vedle přímé finanční podpory, o jejímž systému a podmínkách pro další roky budeme přes léto na základě dnešní dohody intenzivně jednat, kraj pomáhá vrcholovému mládežnickému sportu i prostřednictvím krajského sportovního gymnázia Ludvíka Daňka,z jehož nynějších 420 studentů je cca 100 reprezentantů ČR,“ uvedl před zástupci prvoligových sportovních oddílů jižní Moravy hejtman Hašek.

Ustavující schůze Jihomoravské krajské unie ligových klubů se v brněnské hale Morenda zúčastnili zástupci téměř třicítky prvoligových oddílů z jihu Moravy, kteří představili jak poslední úspěchy svých oddílů, tak hovořili o problematice podpory sportu v regionu z pohledu jednotlivých sportovních odvětví.

foto JMKfoto JMKfoto JMK