Absolventi Gymnázia Vídeňská převzali maturitní vysvědčení z rukou hejtmana

Maturitní vysvědčení převzali v pátek 29. května 2015 z rukou hejtmana Michala Haška absolventi brněnského gymnázia na Vídeňské.

V úvodu setkání, kterého se zúčastnil také předseda školské rady a krajský zastupitel Zdeněk Dufek, vystoupil školní sbor Mladí Madrigalisté. Michal Hašek popřál absolventům gymnázia, aby své nynější studijní výsledky prokázali v příštích letech na vysokých školách. "Jste absolventi prestižní školy jižní Moravy. Buďte pyšní na své gymnázium. Přeji zároveň gymnáziu, aby v budoucnu bylo pyšné na Vás," zdůraznil hejtman.

V prostorách zasedacího sálu krajského zastupitelstva v Brně pak před hejtmana Michala Haška a ředitele školy Davida Andrleho postupně předstupovali úspěšní studenti, aby převzali vysvědčení.

Gymnázium Brno, Vídeňská 47 je příspěvkovou organizací kraje. Vzniklo v roce 1957. V současné době se zaměřuje na dva programy studia – programátorské (šestileté) a všeobecné (čtyřleté). K absolventům gymnázia patří mj. herci Miroslav Donutil a Tomáš Matonoha, mistryně světa v gymnastice Věra Černá či předsedkyně Nejvyššího soudu ČR Iva Brožová.

foto JMKfoto JMK