Podepsáno memorandum o spolupráci s Českou unií sportu

Hejtman Michal Hašek v pondělí 25. května 2015 podepsal memorandum o spolupráci Jihomoravského kraje s jihomoravskou krajskou organizací České unie sportu (ČUS).

Memorandum spolu s hejtmanem podepsal v rámci valné hromady v brněnské hale Morenda předseda jihomoravské organizace ČUS Pavel Blaha.
„Jde o první z memorand, které kraj uzavírá se střechovými organizacemi v oblasti sportu na jižní Moravě. Se sportovními organizacemi jsme samozřejmě komunikovali i dříve, šlo však o individuální dohody a individuální podporu jednotlivých akcí. Smyslem dnes podepsaného memoranda - po kterém budou následovat další -, je zavést systém do spolupráce kraje se střechovými organizacemi v oblasti sportu a dohodnout se společně na prioritách. Ve spolupráci s Českou unií sportu Jihomoravský kraj už v předcházejícím období organizoval vyhlašování nejlepších sportovců jednotlivých okresů i celého kraje. V tom budeme pokračovat, stejně jako v podpoře jednotlivých sportovních činností. Ať už půjde o sportovní dny seniorů nebo náborové akce,“ uvedl hejtman Hašek.

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Vznikla 27. dubna 2013 formou transformace a změny názvu ČSTV. V ČUS jsou dobrovolně sdruženy sportovní svazy s celostátní působností, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení, jsou-li ustaveny jako spolky podle Občanského zákoníku. V řádném členství ČUS je evidováno 74 národních sportovních svazů, 8 731 sportovních klubů a tělovýchovných jednot s 1,3 milionu členů.

Plný text memoranda je ZDE (docx, 195 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK