Hejtman Hašek blahopřál bučovickým hasičům ke 140. výročí založení sboru

Slavnostní schůzí si v sobotu 23.května 2015 připomenuli členové Sboru dobrovolných hasičů v Bučovicích 140 let od založení sboru.

Bučovickým hasičům k tomuto jubileu blahopřál hejtman Michal Hašek, který vyzdvihl důležitost dobrovolných hasičů při požárech, technických problémech a dalších krizových situacích. Ocenil také práci sboru dobrovolných hasičů na organizaci společenského života. Součástí akce bylo také předání medailí hejtmana Jihomoravského kraje zasloužilým členům sboru.
Jihomoravský kraj podporuje dobrovolné hasiče dlouhodobě, za posledních šest let směřovalo z krajského rozpočtu na vybavení a provoz jejich jednotek 180 milionů korun. V rozpočtu na letošní rok byla tato podpora ještě rozšířena. „Na základě požadavku dobrovolných hasičů jsme nově otevřeli možnost financovat opravy hasičských zbrojnic. Roční dotace pro jednotky dobrovolných hasičů byla nejdříve navýšena ze 30 na 50 milionů korun a navíc ještě navýšena o částku téměř 1,5 milionu korun,“ uvedl hejtman Michal Hašek.