Pracovní cesta hejtmana na Boskovicko

Návštěvou městského úřadu v Boskovicích a jednáním s představiteli města v čele se starostkou Hanou Nedomovou zahájil hejtman Michal Hašek svůj středeční (20. května 2015) pracovní výjezd na Boskovicko.

S vedením města hejtman řešil aktuální problémy ve školství, zdravotnictví, sociálních službách či sportu. Mezi ústředními tématy, která při jednání na radnici dominovala, nechyběla například problematika sociálních služeb nebo možných společných investic města a kraje. V této souvislosti zazněly informace k problému s parkovacími místy ve městě. Na čtyřicet nových parkovacích stání by zde mělo vzniknout ve frekventované ulici Hybešova. O vytvoření tohoto parkoviště, jež by pomohlo také krajem zřizovaným školám - Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a Střední škole Boskovice -, jednala starostka Hana Nedomová právě s hejtmanem Haškem. Starostka města na setkání též ocenila krajskou podporu boskovické nemocnici. V dalším průběhu své návštěvy na Boskovicku pak Michal Hašek zavítal jak do Nemocnice Boskovice, tak navštívil zdejší závod společnosti Minerva, která se soustředí na výrobu a prodej průmyslových šicích strojů DÜRKOPP ADLER pro obuvnický průmysl. Obrat firmy dosáhl v roce 2014 918 milionů korun, počet zaměstnanců zde v současnosti činí přibližně 600.

Hejtman Michal Hašek navštívil též Jihomoravskou dětskou léčebnu. Rada kraje na své květnové schůzi schválila investiční záměr Jihomoravských dětských léčeben, kterým se rozšíří její kapacita. „Jsem rád, že budeme moci díky investici kraje do nové budovy dětské rehabilitace za 20 milionů korun rozšířit kapacitu naší dětské rehabilitační léčebny v Boskovicích a pomůžeme více dětským pacientům, kteří se na jižní Moravu jezdí léčit z celé republiky,“ uvedl k tomuto záměru hejtman Hašek. Hlavní budova léčebny pochází z roku 1926 a v posledním období prošla rozsáhlými opravami a modernizací včetně vybudování vodoléčby s bazénem. Celý komplex léčebny se tak dostal na úroveň odpovídající standardům a normám EU. Na současný trend zvýšeného zájmu pobytů dětí s doprovodem však není léčebna připravena a musí odmítat již schválené návrhy pojišťoven. Hlavní budova nemá již možnost rozšíření na další pokoje s doprovodem nebo přestavění jiných stávajících prostor na tyto pokoje bez vymístění části činností mimo budovu. Rovněž tak rehabilitační oddělení nevyhovuje současným potřebám, protože má pouze tři malé boxy na cvičení, které navíc neumožňují soukromí pacientů. Záměrem je tedy vybudování přístavby k hlavnímu objektu organizace v Boskovicích.

V dalším průběhu své pracovní cesty hejtman Hašek navštívil také krajem zřizovanou střední školu SpgŠ Komenského. Závěr středečního výjezdu jihomoravského hejtmana na Boskovicko pak byl věnován jednání s vedením obce Okrouhlá.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK