Michal Hašek navštívil boskovickou nemocnici

Hejtman Michal Hašek při své středeční pracovní cestě (20. května 2015) v Boskovicích navštívil městem zřizovanou Nemocnici Boskovice.

S představiteli tohoto významného zdravotnického zařízení v rámci jižní Moravy Michal Hašek hovořil o současné situaci a fungování nemocnice, která obyvatelům Boskovicka a okolí poskytuje zdravotní péči celkem v pěti základních oborech. Jihomoravský kraj poskytl letos městu jako zřizovateli veřejné nemocnice dotaci ve výši 4 milionů korun, na dostavbu zdejší rehabilitační léčebny pak vynaloží kraj 20 milionů.

Hejtman Hašek si prohlédl také nově zřízené klientské centrum nemocnice - to umožňuje pacientům a jejich doprovodu vyřídit si na jednom místě příjem k hospitalizaci, získat informace o poskytovaných službách, dostat výpisy ze zdravotnické dokumentace včetně kopírování, využít služeb podatelny a také pokladny.

Boskovická nemocnice disponuje více než 260 lůžky na oddělení ARO, dětském, gynekologicko-porodnickém, interním, ortopedickém a chirurgickém oddělení. Dále poskytuje zdravotní péči ve dvaceti ambulancích a například také lékařskou pohotovostní službu pro děti, dospělé a stomatologickou pohotovostní službu.

foto JMK