Domov seniorů Anavita v Šanově stěhuje v rekordním čase zpět klienty, kterým vichřice utrhla střechu nad hlavou

Za rekordních 19 dní – tedy za polovinu času oproti původnímu předpokladu – se společnosti Anavita podařilo opravit jednu ze tří budov šanovského Domova seniorů, kterou začátkem dubna poničil během několika sekund prudký poryv vichřice.

Špičkové tuzemské privátní zařízení pro klienty s Alzheimerovou chorobou, demencí i seniory muselo tehdy z důvodu zajištění bezpečí okamžitě do zbylých dvou budov komplexu ve Viniční ulici evakuovat 40 klientů ze 120 – většinou imobilních. 12 z nich se nyní v rekordním čase vrací zpět do svého zrekonstruovaného zázemí v části budovy, jejíž střechu a stropy vedle větru o síle 110 km/hodině z velké části zlikvidoval také silný, vytrvalý déšť.

„Zvládli jsme vše v takto rekordním čase nejen díky úsilí firmy Renov, která na opravách pracovala nepřetržitě od rána do večera včetně víkendů a Velikonoc, ale také díky obrovskému nasazení dobrovolných hasičů a pracovníků obce, kteří nám pomáhali odklízet následky vichřice v prvních dvou dnech,“ poděkoval ještě jednou ředitel celostátní sítě Domovů seniorů Anavita Jiří Dušek.
Na obnovu zařízení, které na Znojemsku nabízí čtyřiadvacetihodinovou péči převážně seniorům s Alzheimerovou demencí, přispěl zprostředkovaně také Jihomoravský kraj. „Rád bych také touto cestou poděkoval za okamžitou a velmi vstřícnou reakci jihomoravskému hejtmanovi Michalu Haškovi, který jen pár hodin po vichřici přijel do Šanova a s místním starostou Petrem Škarkem dohodl okamžité uvolnění finančních prostředků kraje na účet obce. Díky tomu nám radnice uvolnila na celé dva dny sedm svých zaměstnanců na sanaci škody těsně poté,“ uvedl Jiří Dušek.

Tisková zpráva ZDE (doc, 46 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMK