Jižní Morava se představuje na Čínském mezinárodním veletrhu technologií

Zahajovací ceremoniál otevřel ve čtvrtek 23. dubna 2015 3. čínský mezinárodní technologický veletrh v Šanghaji, na kterém se představuje Jihomoravský kraj a firmy z jižní Moravy. Veletrh zahájili primátor Šanghaje, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček a čínský ministr pro inovace a technologie.

Hlavním partnerem letošního ročníku je Česká republika a zastoupeny jsou vedle 70 firem také kraje Jihomoravský, Moravskoslezský a Plzeňský. „Jsem pyšný na účast špičkových jihomoravských společností v oblasti inovací, moderních technologií, strojírenství, IT security a dalších. Věřím, že veletrh je pro ně také šancí prosadit se na globálních trzích,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Na Čínském mezinárodním veletrhu technologií (CSTIF) vystavují z Jihomoravského kraje Masarykova univerzita, GINA Software s.r.o., SODATSW spol. s r.o., PSI (Photon Systems Instruments) spol. s r.o., CEITEC, PhoneX Security, TOS KUŘIM – OS, a.s., Phonexia, Network Security Monitoring Cluster, AtomTrace s.r.o., Robodrone a Centrum AdMas. Cílem je především představit Jihomoravský kraj potenciálním čínským investorům jako region podporující vědu, výzkum a inovace. Na veletrhu CSITF se aktivně prezentuje i zástupce Centrály cestovního ruchu Jižní Morava, jde tedy také o zviditelnění Jihomoravského kraje pro potenciální čínské turisty. Jižní Moravu a Českou republiku zde symbolicky zastupuje i cimbálová muzika.

foto JMKfoto JMK