Stavby Jihomoravského kraje oceněny

V areálu brněnského výstaviště se ve čtvrtek 23. dubna 2015 uskutečnilo vyhlášení výsledků soutěže o titul Stavba Jihomoravského kraje 2014. Za Jihomoravský kraj se slavnostního aktu zúčastnili radní Bohumila Beranová a Václav Božek.

Ceny získaly přihlášené stavby v celkem sedmi kategoriích: stavby občanské vybavenosti, bytové stavby, průmyslové stavby a technologické stavby, dopravní a inženýrské stavby, rekonstrukce staveb a objektů, vodohospodářské a ekologické stavby a stavby realizované mimo území JMK.

V kategorii dopravní a inženýrské stavby získala první místo stavba mostu III/4206 Pouzdřany a druhou příčku obsadil most III/3783 Holštejn – obě stavby realizovala Správa a údržba silnic JMK. V kategorii Rekonstrukce staveb a objektů u poroty zabodovala a druhé místo obsadila Rekonstrukce Pavilonu D na VIDA! Science centrum, kterou do soutěže přihlásil Jihomoravský kraj. Kraj též obdržel Zvláštní cenu za rekonstrukci vily Löw-Beer a Cenu časopisu Stavebnictví za projekt „Stavba CSP a VTP“ – CEITEC Science Park a Vědeckotechnický park Brno.

Posláním soutěže je podle organizátorů prezentace a propagace kvalitních výstavbových projektů v Jihomoravském kraji a přiblížení nejlepších stavebních děl a jejich tvůrců širší veřejnosti. Současně si klade za cíl propagovat projekční, dodavatelské a investorské subjekty, které mají sídlo právě v Jihomoravském kraji a realizují zajímavé stavby na území tohoto kraje.

Organizátorem soutěže, která se uskutečnila již po dvanácté, je Jihomoravské stavební společenství při Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Akce se uskutečnila pod záštitou hejtmana Michala Haška.

Podrobnosti o soutěži včetně kompletních výsledků letošního ročníku naleznete na http://www.stavbajmk.cz/ .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK