Hejtman Hašek promluvil k zadarským zastupitelům

Představitelé jihomoravské delegace se v průběhu druhého dne pracovní návštěvy v Chorvatsku ve čtvrtek 16. dubna 2015 zúčastnili zasedání zastupitelstva Zadarské župy.

V průběhu slavnostního zasedání promluvil k zastupitelům župy a přítomné prezidentce Chorvatska Kolindě Grabarové Kitarovičové hejtman Michal Hašek. Jihomoravský hejtman zdůraznil důležitost dalšího rozvoje vzájemné spolupráce mezi oběma partnerskými regiony v konkrétních oblastech a v této souvislosti vyzdvihl význam včerejšího podpisu memoranda o spolupráci mezi Střední potravinářskou školou Brno–Charbulova a Hotelovou střední školou v Zadaru i podporu krajanskému spolku Oko Jadrana. Hejtman Hašek ocenil též živou spolupráci měst a obcí z obou partnerských regionů - Biogradu na Moru a Kyjova, Pagu a Slavkova u Brna a také Viru a Oslavan.

Přítomnou prezidentku Chorvatska Kolindu Grabarovou Kitarovičovou a představitele Zadarské župy v čele s županem Stipe Zrilićem hejtman Michal Hašek také ujistil, že Jihomoravský kraj je i nadále připraven spolupodílet se na intenzivním rozvoji spolupráce v oblasti cestovního ruchu mezi oběma regiony.

foto JMKfoto JMKfoto JMK