V Brně-Ponavě byla zahájena stavba nové budovy záchranářů

Poklepáním základního kamene ve středu 8. dubna 2015 zahájil hejtman Michal Hašek stavbu nové budovy Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Brně – Ponavě. Akce se zúčastnili také náměstek hejtmana Marek Šlapal a radní Václav Božek.

Hejtman Hašek zdůraznil, že půjde o největší výjezdovou základnu na území brněnské aglomerace, odkud budou výjezdové skupiny zasahovat nejen směrem do středu města, ale i v celé severní části Brna, včetně přilehlých obcí, ale rovněž na velmi rušné pozemní komunikaci I/43 směrem na Svitavy či v Kuřimi. „Krajské zastupitelstvo již před časem rozhodlo, že Zdravotnická záchranná služba projde výraznou modernizací svého zázemí. Místo stávajících nevyhovujících prostor na náměstí 28 října vznikly v Brně tři nové výjezdové základny. Tady na Ponavě jako poslední, která bude dobudovaná na konci letošního roku a Brno tak bude pokryto. Doplníme také vybavení záchranářů o 27 nových sanitek. Jsem přesvědčen, že budeme patřit mezi nejmoderněji vybavené a zařízené zdravotnické záchranné služby v rámci všech krajů České republiky,“ dodal hejtman Hašek.

Objekt výjezdové základny je koncipován jako dvoupodlažní budova. Na západní straně parcely je situován vjezd na veřejnou komunikaci ulice Střední s velmi dobrou návazností na ulice Sportovní či Štefánikovu, ale rovněž s velmi dobrým přístupem na městský okruh, včetně Královopolského tunelu. Architektonické řešení a projektovou dokumentaci vypracovala firma Atelier 2002, s. r. o. Brno. Náklady na přípravné a projektové práce a autorský dozor dosáhnou 2,357 mil. korun, náklady na výstavbu objektu činí 54,685 mil. korun. Vlastní stavební práce byly zahájeny 28. 1. 2015, bezprostředně po podpisu smlouvy o dílo s generálním dodavatelem stavby, kterým je na základě výsledku veřejné soutěže firma STRABAG a. s., pozemní a inženýrské stavitelství, oblast PB (Morava jih). 

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 40 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMK