Hejtman ocenil bučovické vojáky po návratu z mise v Mali

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se v pondělí 30. března 2015 zúčastnil slavnostního nástupu 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice u příležitosti jeho návratu ze zahraniční mise působící v Mali.

Hejtman ve svém vystoupení poděkoval vojákům za vzornou reprezentaci jižní Moravy a České republiky a dobře odvedenou práci na vysoké profesionální úrovni. Následně pak za vzorné splnění bojových úkolů v zahraniční misi v africké republice Mali udělil 74. lehkému motorizovanému praporu stuhu hejtmana Jihomoravského kraje a několika členům jednotky udělil krajská vyznamenání.

Příslušníci 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice byli vysláni do mise Evropské unie na základě požadavku malijské vlády a rozhodnutím Vlády České republiky ze dne 6. února 2013, které bylo následně schváleno oběma komorami parlamentu. Úkolem jednotky byla ochrana velitelství výcvikové mise v Bamaku a částečně i výcvik malijské armády. Mise přispěla k tomu, že malijská armáda bude schopna čelit útokům islamistických radikálů a zachovat suverenitu a teritoriální integritu své země.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK