Krajské setkání metodiků na téma Řemesla

V úterý 24. března 2015 proběhlo za účasti náměstka hejtmana Stanislava Juránka další, v pořadí již 8. krajské setkání metodiků, vedoucích předmětových komisí a pedagogických pracovníků středních a základních škol, kteří jsou aktivní v oblasti přírodovědného a technického vzdělávání.

Krajské setkání na téma „Řemesla“ proběhlo v rámci realizace individuálního projektu s názvem „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji“ financovaného z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost u partnera projektu na Střední škole stavebních řemesel v Brně-Bosonohách.

Krajské setkání bylo rozděleno na dvě části. V dopolední části proběhlo představení současných trendů v oblasti řemesel z pohledu zaměstnavatelů, odborníků z firem i zástupců škol. V odpolední části se konaly dva workshopy, zaměřené na truhlářství a zámečnictví. V rámci workshopů bylo předvedeno mj. restaurování předmětů, práce na CNC, na kopírovací frézce, soustruhu, pásové pile, na virtuální svářečce, hydraulické ohýbačce či hydraulických nůžkách. 
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK