Hejtman Hašek navštívil Bulhary, loni postižené sesuvy půdy

Bulhary, obec loni na podzim postiženou sesuvy půdy, navštívil při svém pracovním výjezdu na Břeclavsko v úterý 24. března 2015 hejtman Michal Hašek.

„Do Bulhar jsem jel se smíšenými pocity, protože před půlrokem jsem při zdejší návštěvě musel vyhlásit stav nebezpečí. Jsem velmi překvapen jak dalece pokročil projekt obnovy, který jsem sice viděl na papíře, ale neuměl představit ve skutečnosti. Když se dnes podívám kolem sebe, je zde vidět jednak ještě pozůstatek práce hasičského záchranného sboru, tedy samotná sanace svahu i její další pokračování, tedy přeložení koryta řeky, budování nového břehu a dokončení teras. To je obrovské dílo - jak jsem byl informován, bylo přemístěno 78 tisíc kubíků zeminy. Doufám, že v letních měsících, až bude vše hotovo, se seznámím s finálním stavem. Jsem přesvědčen, že provedená opatření zdejším obyvatelům i přírodě pomůžou," konstatoval Michal Hašek. 

Jak následně hejtman dodal, přijel do Bulhar rovněž s dobrou zprávou pro obyvatele obce. "Při financování projektu z Evropské unie vznikly takzvané neuznatelné náklady. Jihomoravský kraj přispěje obci Bulhary částkou pěti milionů korun. Tento návrh předložím na zasedání krajského zastupitelstva, které se sejde 9. dubna,“ uvedl hejtman Michal Hašek.
foto JMK