Břeclavská záchranka má zrekonstruované prostory

Hejtman Michal Hašek v úterý 24. března 2015 slavnostně otevřel zrekonstruované prostory výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Břeclavi.

Hejtman ocenil, že se díky spolupráci dvou příspěvkových organizací kraje podařilo v krátké době vylepšit podmínky pro techniku a především pro břeclavské záchranáře. „Věřím, že zde pro Vás záchranáře vzniklo důstojné prostředí, nebude to jediná pomoc kraje v letošním roce, připravujeme pořízení 27 nových sanitek, z nichž některé by měly zamířit i do Břeclavi. Chci popřát obyvatelům Břeclavi a přilehlého okolí, aby záchranka dobře fungovala, věřím, že poskytnete včas tu nejlepší možnou péči a že na ni navážeme dobrým fungováním břeclavské nemocnice,“ uvedl Michal Hašek.

Výjezdová základna je umístěna v prostorách Nemocnice Břeclav. Stávající prostory byly přestavěny tak, aby zdravotníci měli k dispozici denní místnost s kuchyňkou, změnily se WC i sprchy. Navíc byly z chodby v těsné blízkosti dosavadních prostor vybudovány nové pobytové místnosti, které nyní využívají lékaři ve výjezdových skupinách.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 70 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK