Společnost Honeywell otevřela v Brně nové vědeckovýzkumné centrum

Hejtman Michal Hašek a velvyslanec USA Andrew Schapiro se ve čtvrtek 12. března 2015 v Brně zúčastnili otevření nových laboratoří a v brněnském vědecko-výzkumném centru společnosti Honeywell Technology Solutions.

V brněnském centru excelence na Černovické terase zahajuje společnost provoz celkem tří nových výzkumných a vývojových laboratoří. Nejmodernější laboratoře a kancelářské prostory o celkové ploše 13 000 m2 nabídnou technickým talentům v Jihomoravském kraji 300 nových pracovních míst. V Brně tímto vzniká největší výzkumné centrum společnosti Honeywell v celé Evropě. Společnost také plánuje v rámci investice o celkové hodnotě 10 milionů dolarů během několika měsíců v Brně otevřít dalších pět laboratoří.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek uvedl, že společnost Honeywell se tak stává jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v Brně a Jihomoravském kraji a významným hráčem v oblasti zaměstnanosti v regionu jako takovém. Hejtman Hašek zvýraznil skutečnost, že Jihomoravský kraj klade na rozvoj inovací a inovativního podnikání v regionu velký důraz. „Jedná se o jednu ze základních priorit, ve které vidíme cestu do budoucnosti. Máme dlouhodobý strategický plán pro zvýšení konkurenceschopnosti jižní Moravy – Regionální inovační strategii. Konkrétní projekty z ní vycházející přivádí do regionu špičkové vědce, pomáhají výzkumníkům spolupracovat s firmami, podporují talentované studenty i ambiciózní inovativní firmy, iniciují mezinárodní spolupráci nebo do regionu lákají zahraniční technologické firmy. Cílem je, aby Jihomoravský kraj patřil mezi nejinovativnější regiony Evropské unie,“ uvedl Michal Hašek.

Plný text vystoupení hejtmana Michala Haška ZDE (doc, 48 kB).

Nové laboratoře v Brně budou podporovat dvě klíčová odvětví společnosti – Letectví a Automatizace a řízení – a budou napomáhat ke zvyšování kvality, spolehlivosti a účinnosti elektronických a bezdrátových výrobků, jako například inteligentní termostaty, chytré regulátory či letecké elektrotechnické přístroje. Výzkum v laboratořích pomůže vyvíjet lepší a bezpečnější elektronické přístroje.

Podrobná tisková zpráva ZDE (pdf, 250 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK