V Nemocnici Kyjov bude magnetická rezonance

Na umístění magnetické rezonance do Nemocnice Kyjov se při své návštěvě v této nemocnici ve středu 8. října 2014 dohodli hejtman Michal Hašek a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

„Krajská rada projedná materiál, který do kyjovské nemocnice nasměruje prostředky na toto vybavení. Nemocnice si magnetickou rezonanci zaslouží kvůli širokému spektru poskytované péče. Zároveň je její umístění vhodné vzhledem k jediné krajské rezonanci ve Znojmě a rezonancích ve státních nemocnicích v Brně. Do Kyjova budou jezdit pacienti z Hodonínska, Břeclavska, Vyškovska i ze Zlínského kraje. Brno je centrem jihomoravské medicíny, ale ne se vším by museli pacienti jezdit až do Brna. Vstoupíme také do jednání se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Naším zájmem bude vícesměnný provoz, aby došlo k maximálním využití této techniky,“ řekl hejtman Hašek. Ministr Němeček v této souvislosti ocenil racionální rozmístění zdravotní techniky v jednotlivých částech Jihomoravského kraje.

Magnetická rezonance je zobrazovací technika používaná především ve zdravotnictví k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla při nulové radiační zátěži pacienta. Vybudování vhodných prostor a pořízení přístroje bude stát téměř 35 milionů korun, uvedla ředitelka nemocnice Danuše Křiváková. Přístroj začne fungovat za rok.