Hejtman v kraji přivítal delegaci čínské provincie Hebei

Jihomoravský hejtman Michal Hašek spolu s dalšími představiteli kraje přijal v pondělí 2. března 2015 v Brně vedení čínské provincie Hebei v čele s viceguvernérkou provincie Qin Boyong.

V prostorách brněnského sídla krajského úřadu se poté delegace čínské provincie seznámila s prezentací Jihomoravského inovačního centra a Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava. Čínské delegaci se Jihomoravský kraj představil jako region přející nejen rozvoji cestovního ruchu, ale také moderním technologiím.

V další části programu delegace provincie Hebei se uskutečnila také návštěva letiště v Brně-Tuřanech, kde proběhlo setkání se zástupci Krajské hospodářské komory nebo prezentace vědecko-technických parků na jižní Moravě. Čínským hostům se zde představila také společnost Thermal Pasohlávky.

Delegace provincie Hebei navštívila jih Moravy již v srpnu minulého roku v návaznosti na konání Čínského investičního fóra a Setkání místních lídrů v Praze. Provincie Hebei se rozkládá poblíž hlavního města Čínské lidové republiky Pekingu a má 72 milionů obyvatel. Průmysl v provincii je zaměřen na rozvoj farmaceutické a bioinženýrské technologie a technologie vývoje nových materiálů. Delegace z čínské provincie Hebei se při své loňské návštěvě Jihomoravského kraje zajímala nejen o spolupráci v oblasti rozvoje moderních technologií ale například také o úroveň lázeňství v regionu.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK