Pracovní jednání hejtmana v Blansku

V úterý 3. února 2015 zamířil hejtman Michal Hašek na pracovní jednání do Blanska.

Na městském úřadě se Michal Hašek setkal s vedením města v čele se starostou Ivo Polákem, se kterým mimo jiné jednal o přesunu zřizovatelských pravomocí Muzea Blansko z města na Jihomoravský kraj nebo o současném fungování zdejší nemocnice. Starosta hejtmana též informoval o stavebních projektech, které chystá město v letošním roce. Jednání na blanenské radnici se zúčastnili také představitelé dalších měst a obcí regionu – například Boskovic, Kunštátu nebo Letovic. Na setkání se zástupci obcí hejtman Hašek informoval o letošních dotačních programech kraje. Konkrétně hovořil například o inovovaném dotačním programu pro sbory dobrovolných hasičů a o krajském programu rozvoje venkova. „Dotace dobrovolným hasičům jsou navýšeny ze 30 na 50 milionů korun. Na základě požadavku dobrovolných hasičů nově otevíráme možnost financovat opravy hasičských zbrojnic. Na program rozvoje venkova je určena částka 30 milionů, dále 20 milionů pro pomoc obcí,“ řekl na setkání s představiteli obcí hejtman Hašek.

V dalším průběhu své pracovní návštěvy hejtman zamířil do Střední školy technické a gastronomické. Škola zřizovaná krajem v současnosti nabízí vzdělávání v oblasti strojírenství (obory: programátor CNC strojů, nástrojař moderních technologií), elektrotechniky (obory: technik automatizace a elektroniky, elektromechanik, elektrikář silnoproud) a gastronomie (obor: kuchař-číšník, kuchařka-servírka). Hejtman Michal Hašek se v doprovodu představitelů města seznámil se současným fungováním Střední školy technické a gastronomické a s představiteli školy a města diskutoval o problematice podpory technického vzdělávání. „Škola je velmi moderně vybavena, byl jsem informován, že na různých dotačních projektech z Evropské unie tady bylo pořízeno nové moderní vybavení v hodnotě několika desítek milionů korun. Lidé, které zde připravujeme, pracují na moderních strojích a jsou připraveni reálně nastoupit do konkrétních strojírenských firem,“ řekl hejtman Hašek. Vedení školy seznámilo hejtmana se záměrem vybudování nového školního hřiště, které by využívali nejen žáci školy, ale i obyvatelé přilehlé části města.

Návštěvu v Blansku hejtman Michal Hašek zakončil ve společnosti OMOS, která se zabývá konstrukcí a vývojem obráběcích strojů či strojním obráběním. "Tato firma má naprosto unikátní postavení, sama vyvinula úplně nový typ výrobku, se kterým oslovuje domácí i zahraniční trh. S ohledem na účast Jihomoravského kraje v partnerství s čínskými provinciemi jsme probírali možnosti etablování zdejších strojírenských firem na čínském trhu," konstatoval po návštěvě firmy Michal Hašek.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK