„Končíš základku? Kam dál, aby to stálo za to!?“ - prezentace odborného středního vzdělávání v obchodním centru Olympia

Ve dnech 4. 2. – 7. 2. 2015 v době od 10:00 do 18:00 hodin proběhne na otevřené ploše obchodního centra Olympia v Brně originální interaktivní prezentace odborného středního školství, které se zúčastní 30 středních škol zřizovaných Jihomoravským krajem – Integrovaná střední škola automobilní Brno, Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, Integrovaná střední škola Sokolnice, Masarykova střední škola Letovice, Odborné učiliště Pohořelice, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště André Citroëna Boskovice, Střední odborná škola Fortika Lomnice u Tišnova, Střední odborná škola vinařská a Střední odborné učiliště zahradnické Valtice, Střední pedagogická škola Boskovice, Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická Brno, Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií Brno, Střední průmyslová škola chemická Brno, Střední průmyslová škola Jedovnice, Střední škola Strážnice, Střední škola dopravy, obchodu a služeb Znojmo, Střední škola F. D. Roosevelta pro tělesně postižené Brno, Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, Střední škola grafická Brno, Střední škola polytechnická Brno, Střední škola potravinářská, obchodu a služeb Brno, Střední škola pro tělesně postižené GEMINI Brno, Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno, Střední škola technická a ekonomická Brno, Střední zahradnická škola Rajhrad, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Brno, Střední zdravotnická škola Brno, Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice, Střední škola a Základní škola Tišnov, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hustopeče a Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov.

Akce se významně liší od běžných prezentací škol tím, že budou jednotlivé prezentace probíhat v rozsáhlém komerčním prostoru, který je hojně navštěvován širokou veřejností. Cílem prezentace je především zvýšení zájmu zájmové skupiny - žáků 8. a 9. tříd základních škol o tradiční odborné učební a studijní obory a řemesla a reprezentativní formou poskytnout informace veřejnosti o středních školách. Slavnostní zahájení prezentace, nad kterou převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek proběhne 4. 2. 2015 ve 12:00 hodin na podiu v hlavních vchodu do OC Olympia.

Na jednotlivých prezentačních stáncích budou přítomni zástupci škol (učitelé i žáci), se kterými bude možné konzultovat možné dotazy a získat informace nejen o samotném studiu, ale také o dalších možnostech, které školy nabízí (např. mimoškolní aktivity, ubytování, spolupráce se zaměstnavateli v rámci praxe apod.). Každý den od středy do soboty v době od 10:00 hod do 18:00 hod bude probíhat na podiu u hlavního vstupu do OC Olympia doprovodný program zajišťovaný studenty a učiteli prezentujících středních škol. Návštěvníci a zákazníci a návštěvníci centra se mohou těšit na tematicky zaměřená vystoupení – např. taneční vystoupení, barmanská show, prezentace slavnostní tabule, vazbu kytic, módní přehlídku a další.

Žáci základních škol a jejich rodiče jsou oslovováni prostřednictvím ředitelství a učitelů svých škol. Současně s touto aktivitou je nabídnuta základním školám, které se prezentace v obchodním centru Olympia zúčastní, návštěva nově otevřeného zábavního vědeckého parku VIDA umístěného v prostorách bývalého pavilonu D brněnského výstaviště (více na http://vidasc.cz/ ) za poloviční vstupné. Prostřednictvím rozsáhlé informační i rádiové kampaně jsou osloveni i rodiče žáků základních škol, učitelé, karierní poradci a široká veřejnost.
Srdečně zváni jsou vedle žáků základních škol jejich rodiče, žáci středních škol, pedagogové základních a středních škol, zaměstnavatelé, široká veřejnost a návštěvníci OC Olympia.