Brněnská Střední škola strojírenská a elektrotechnická má novou CNC učebnu

Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno, Trnkova 113, má ode dneška (21. ledna 2015) novou odbornou učebnu CNC („Computer Numerical Control“ - počítačem řízené obráběcí stroje). Novou učebnu za Jihomoravský kraj slavnostně otevřel náměstek hejtmana Stanislav Juránek.

Nová učebna byla pořízena v rámci individuálního projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost CZ.1.07/1.1.00/44.0006 s názvem „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji“, jehož příjemcem je Jihomoravský kraj a střední škola je jedním z partnerů projektu. Učebnu využijí žáci školy - jde o třetí takto moderně zařízenou učebnu ve škole. Náměstek Juránek v této souvislosti vyjádřil přesvědčení, že podobně moderně vybavené učebny přilákají zájemce o obory strojírenství.

Krajem zřizovaná Střední škola strojírenská a elektrotechnická, Brno, Trnkova 113, v současnosti připravuje na budoucí povolání okolo 700 žáků ve strojírenských a elektrotechnických studijních a učebních oborech.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK