Skončilo brněnské jednání hejtmanů

V brněnské vile Stiassni jednala v pátek 16. ledna 2015 Rada Asociace krajů. Kromě dopravních témat, které projednali s ministrem dopravy Danem Ťokem, se spolu s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem hejtmani věnovali podpoře technického a odborného vzdělávání.

„Dohodli jsme se na vzájemné podpoře a spolupráci v oblasti dopravní infrastruktury,“ uvedl Jaroslav Hanák. „Bavili jsme se i o podpoře byznysu v regionech. Je například úkolem hejtmanů být spojovacím mostem do regionů Ruské federace,“ zdůraznil předseda Rady Asociace krajů Michal Hašek.

Vicepremiér Republiky Tatarstán Roman Alexandrovič Šajchutdinov představil hejtmanům projekt e-governmentu v Republice Tatarstán. „Jde o velmi pokročilý systém elektronizace veřejné správy, kde nekolují papíry, ale vše se řeší elektronicky. Jde o živý systém, který funguje. Budeme se postupně snažit přesvědčovat naši veřejnou správu, že je to směr, který bychom měli v podmínkách České republiky postupně prosazovat,“ řekl Michal Hašek.

Před samotným jednáním s představiteli Asociace krajů ČR ve vile Stiassni navštívil vicepremiér Tatarstánu a ministr informatiky Roman Šajchutdinov brněnské sídlo Jihomoravského kraje, se kterým ho seznámil náměstek hejtmana Roman Celý.

Prezentace e-governmentu v Republice Tatarstán je ZDE (pdf, 4,6 MB)

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK