Moravské kraje vydaly společného průvodce Gastronomie a folklór Moravy a Slezska

„Gastronomie a folklór Moravy a Slezska“ – to je název nového turistického průvodce, který na společné tiskové konferenci v rámci veletrhu Regiontour v Brně ve čtvrtek 15. ledna 2015 představily čtyři moravské kraje. Jihomoravský kraj zde reprezentoval hejtman Michal Hašek.

„Umíme táhnout za jeden provaz, budeme rádi, když si turisté přijíždějící k nám na Moravu budou moci vybrat. Morava je prostor, který se stovky let vyvíjel společně, neřešíme pomyslné hranice na mapě. Máme co společně nabídnout návštěvníkům,“ řekl jihomoravský hejtman. Jak doplnil zlínský hejtman Stanislav Mišák, každý host je vítaný: „Chceme dát vědět, že se na Moravě umíme navzájem podpořit“.

Společný projekt Moravskoslezského, Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje propaguje pestrou nabídku z oblasti gastronomie a bohatých folklórních tradic. Společný materiál obsahuje informace o krajích, vybraných regionálních pokrmech a gastrofestivalech pro každý kraj. K jihomoravským tématům patří víno, vinařská turistika, festivaly a krajová jídla.
Průvodce vychází v nákladu 40 000 kusů, bude k dispozici ve všech větších turistických centrech v republice, dostanou ho i zahraniční zastoupení agentury Czechtourism, aby na Moravu a do Slezska přivedly cizince. Jde již o desátý společný propagační materiál moravských krajů, které jsou výstupem dlouhodobé spolupráce v oblasti cestovního ruchu. Čtyři moravské kraje už v minulosti zpracovaly například průvodce svými nejhezčími cyklostezkami, pěšími a lyžařskými běžeckými trasami, lázněmi a nejvýznamnějšími církevními památkami.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK