Jihomoravský kraj se představuje na veletrhu Regiontour

Jihomoravský kraj se představuje na veletrhu REGIONTOUR 2015, který začal na brněnském výstavišti ve čtvrtek 15. ledna a trvá až do neděle 18. ledna 2015.

Zahájení veletrhu se zúčastnil hejtman Michal Hašek, předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová či kardinál Dominik Duka. Hejtman Hašek při zahájení poděkoval za včerejší vládní podporu motocyklové Velké ceny: „Velká cena k Brnu a jižní Moravě patří. Je to něco, co propaguje náš kraj po celém světě, k zahájení veletrhu je to ten nejkrásnější dárek,“ řekl hejtman Hašek.

Jihomoravský kraj prezentuje svou ucelenou nabídku turistických možností v jedné expozici. Je zde soustředěna jak nabídka tematická (jako cykloturistika, vinařství, lázeňství, galerie a muzea, Baťův kanál a dopravní infrastruktura), tak regionální (tj. zástupci turistických oblastí Jihomoravského kraje: Brno a okolí, Moravský kras a okolí, Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-valtický areál a Slovácko). Domácí nabídku obohacují zahraniční partneři kraje.
Jihomoravský kraj představuje nejen tradiční atraktivity cestovního ruchu, ale mj. i vybudování muzejní expozice ve vile Löw-Beer v Brně, nové multifunkční centrum, které nabídne své prostory pro vzdělávací a kulturní aktivity v atraktívním opravených prostorách jízdáren zámku Lednice a v neposlední řadě VIDA! Science Centre, jehož cílem je popularizace, propagace a medializace výzkumu a vývoje.
Součástí čtvrtečního otevření expozice Jihomoravského kraje byl podpis Memoranda o spolupráci s Národním památkovým ústavem. „Jeho smyslem je, aby turista a návštěvník kraje nemusel řešit vstupenky do památek různých zřizovatelů, ale aby si vychutnával plynule bez stresu v pokladnách těchto zařízení to, že přijel na jižní Moravu a že se zde chce pobavit, podívat se na něco nádherného a užít si náš kraj,“ řekl hejtman Hašek.

Odpoledne předal hejtman Hašek spolu s ministryní Šlechtovou ocenění vítězům soutěže Velká cena cestovního ruchu.
Celý veletrh provází bohatý doprovodný program. Kromě tiskových konferencí k novinkám turistické sezóny, představení společného materiálu moravských krajů (tentokráte Gastronomie a folklór Moravy a Slezska), na stánku kraje hraje cimbálová hudba i retrohudba, je možná ochutnávka moravských vín, probíhají soutěže o drobné ceny.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK