Hejtmani budou jednat v rámci veletrhu Regiontour

Na veletrzích cestovního ruchu GO a Regiontour, které hostí od zítřka 15. ledna až do neděle 18. ledna 2015 brněnské výstaviště, se bude jako každoročně prezentovat také Jihomoravský kraj (JMK) spolu s dalším domácími i zahraničními regiony.

Jak na středeční (14. ledna 2015) tiskové konferenci po jednání krajské rady uvedl hejtman Michal Hašek, v rámci účasti kraje na veletrzích bude též podepsáno Memorandum o spolupráci mezi JMK a Národním památkovým ústavem (NPÚ). „Považuji to za velmi důležitou věc. Jsme přesvědčeni o tom, že návštěvník kraje vůbec nerozlišuje, jestli správcem památky nebo muzea je stát nebo kraj. Jde nám o to, aby turisté, kteří navštíví náš kraj, mohli plynule přecházet z památky do památky a z pamětihodnosti do pamětihodnosti. V zásadě právě touto cestou se ubírá uvedené memorandum o spolupráci Jihomoravského kraje a Národního památkového ústavu, které zítra podepíšu v expozici JMK s generální ředitelkou NPÚ Naděždou Goryczkovou,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Jako předseda Asociace krajů ČR hejtman Hašek upozornil též na tradiční jednání hejtmanů v rámci asociace, které se na jižní Moravě koná každoročně u příležitosti veletrhu Regiontour. „Oficiální jednání hejtmanů začínají již v průběhu zítřka. Na brněnském výstavišti budeme zítra společně s některými hejtmany informovat o novém způsobu značení vína. A co je podstatné – ve stejný den, tedy ve čtvrtek večer, se ve vile Stiassni sejde na pracovním jednání Rada Asociace krajů ČR se zástupci České biskupské konference. Tématem jednání je budoucí spolupráce krajů a subjektů, které jsou zřizovány církvemi,“ přiblížil první den jednání hejtmanů v Brně Michal Hašek. Jak následně dodal, v pátek bude ve vile Stiassni jednání hejtmanů pokračovat, tentokrát bude ústředním hostem nový ministr dopravy Dan Ťok. „Za Jihomoravský kraj budu na jednání s ministrem dopravy prezentovat tři ústřední témata – problematiku velkého městského okruhu v Brně, obchvatu Mikulova, který je faktickým zahájením dálničního spojení Brna a Vídně, a samozřejmě otázku rekonstrukce Železničního uzlu Brno,“ sdělil hejtman Michal Hašek.

Tisková zpráva k prezentaci Jihomoravského kraje na veletrhu Regiontour 2015 ZDE (doc, 134 kB).