foto 1 foto 2

22. 7. 2007 Zahájení linky Moskva - Brno

Zahájení pravidelného leteckého spojení Moskva - Brno

 

 

V neděli 22. července byl na brněnském letišti slavnostně zahájen provoz pravidelné letecké linky  Moskva – Brno - Moskva. Linka bude provozována jedenkrát týdně  vždy  v neděli. Letadla budou přistávat na moskevském letišti Vnukovo.

Pravidelnou linku Brno – Moskva budou provozovat Smart Wings, jediné české nízkorozpočtové aerolinie, provozované největší českou soukromou leteckou společností Travel Service a ruská společnost Atlant Sojuz v režimu code-share. Smart Wings bude marketingovým dopravcem na letech provozovaných společností Atlant Sojuz. Smart Wings bude na lince Brno–Moskva nabízet možnost cestovat jak ekonomickou třídou, tak třídou první (tzv. business class). Kapacita letounu Boeing 737–300 je 128 míst. Spolupráce mezi oběma dopravci, Smart Wings a Atlant Sojuz, spočívá také v propojení rezervačních systémů obou dopravců. Prodej letenek bude probíhat přes všechny distribuční kanály Smart Wings.  Jednosměrnou letenku je možné zakoupit již od 2 850 Kč bez  letištních poplatků. Prodej letenek  je možný  online na webových stránkách www.smartwings.com, telefonicky, a také v cestovních kancelářích a u všech prodejců letenek.

Letecké spojení mezi Brnem a Moskvou budou z velké části také využívat turisté. Ruská cestovní kancelář DVM-tour se zavázala, že její klienti obsadí  100 sedadel v letadle.

Brněnské letiště má od minulého roku novou odbavovací budovu, která svými parametry nabízí velmi příjemné podmínky pro cestující a umožňuje podstatné navýšení počtu odbavených cestujících. V roce 2006 letiště Brno–Tuřany odbavilo přes 394.000 cestujících  a téměř 20 000 pohybů letadel. Dle těchto kritérií se brněnské letiště řadí na druhé místo v ČR, hned za pražskou Ruzyni. Necelé dvě třetiny z tohoto počtu činily charterové lety. Nejúspěšnějším pravidelným spojením byl let Brno - Londýn se 113.000 cestujícími. Velmi dobré vytíženosti dosahuje také pravidelná linka do Prahy, kterou provozují České aerolinie.

Moskva je třetím přímým  pravidelným  spojem z letiště v Brně-Tuřanech. Jihomoravská metropole má nyní pravidelnou linku do Prahy, již zajišťují ČSA, a spojení s Londýnem, které provozuje nízkonákladový dopravce Ryanair.