Kuřimské vlakové nádraží je nyní zcela bezbariérové

Hejtman Michal Hašek se v pátek 19. prosince 2014 zúčastnil spolu se starostou města Kuřimi Dragem Sukalovským uvedení do provozu výtahů na kuřimském vlakovém nádraží, jehož nástupiště jsou tak ode dneška zcela bezbariérové.

Novými výtahy bylo dokončeno kompletní bezbariérové řešení přístupu k nástupištím vlakového nádraží, které započalo vybudováním prodloužení bezbariérového podchodu do severní části města. Jak konstatoval Michal Hašek, po letech příprav a komplikací se podařilo dokončit tolik potřebné dílo, které zrychlí pěším přístup do této části města. Výrazně se zlepší nejen dostupnost tohoto významného dopravního uzlu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, ale především se zvyšuje komfort a bezpečnost pro cestující - rovněž se usnadní cestování lidem s omezenou schopností pohybu a orientace a maminkám s kočárky.

Celé bezbariérové zpřístupnění pochodu železniční stanice Kuřim přišlo na 12 milionů korun a bylo financována převážně z ROP Jihovýchod (přispěl 10 miliony). Po zavedení Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje se stala železniční stanice Kuřim významným dopravním uzlem veřejné dopravy. 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK