Návštěva z Čínské lidové republiky na jižní Moravě

Do Jihomoravského kraje v neděli 7. prosince 2014 zavítala delegace z Čínské lidové republiky, kterou vedli ředitel Mezinárodního oddělení Centrální komise a místopředseda Národní komise pro čínskou lidovou a politickou konzultativní konferenci Wang Jiarui, vice-primátor Pekingu Zhang Yankun a velvyslankyně Čínské lidové republiky v ČR MA Keqing. Delegaci v brněnském sídle Jihomoravského kraje přivítal hejtman Michal Hašek.

Hlavním tématem jednání v Brně byla ekonomická spolupráce - Jihomoravský kraj hodlá konkrétně rozvíjet nedávno navázanou spolupráci s provinciemi Guangdong a Hainan. V této souvislosti se připravují například obchodní mise či odborné stáže zástupců čínských regionů na jižní Moravě. Hejtman Michal Hašek nabídl čínské delegaci spolupráci v oblasti inovací a rozvoje nových technologií. Hovořilo se též o možných výměnách vědců a studentů a předávání zkušeností v oblasti vinařství a vinohradnictví. Po návštěvě Brna zamířila čínská delegace do Lednice, kde si v doprovodu hejtmana Haška prohlédla zámek a Multifunkční centrum Lednice.

Jihomoravský kraj navštívily v tomto roce delegace hned několika regionů Čínské lidové republiky (stalo se tak především v průběhu srpna letošního roku v době konání Čínského investičního fóra v Praze). Jižní Moravu navštívili představitelé provincie Xinjiang, Hainan a Hebei, představitelé kraje pak v Praze jednali s delegací z provincie Guangdong.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK