Krajský úřad obdržel cenu za společenskou odpovědnost

Hejtman Michal Hašek převzal v úterý 25. listopadu 2014 v prostorách Španělského sálu Pražského hradu prestižní ocenění pro Krajský úřad Jihomoravského kraje jakožto vítěze soutěže Společensky odpovědná organizace – veřejný sektor. Stalo se tak v rámci slavnostního večera u příležitosti předání Národní ceny kvality České republiky a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost.

"Zabodovali jsme například projektem veřejnosti otevřené tvorby krajského rozpočtu Váš kraj, Váš rozpočet nebo protikorupčním portálem Krajbezkorupce.cz," uvedl hejtman Hašek. Spolu s ním se slavnostního večera v prostorách Pražského hradu zúčastnila ředitelka krajského úřadu Věra Vojáčková.

Krajský úřad Jihomoravského kraje ve své praxi společenskou odpovědnost uplatňuje již dlouhá léta - odrážejí se v jeho hodnotách (profesionalita, efektivita úřadu, kvalita služeb, otevřenost, spolupráce a úcta k lidem) a jsou součástí filosofie neustálého rozvoje, zlepšování, zkvalitňování, a to jak „dovnitř“ úřadu, tak „navenek“. V loňském roce byla vedením Krajského úřadu Jihomoravského kraje schválena Politika Společenské odpovědnosti (podrobnosti k tématu zde: http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=167701&TypeID=2 ).

Soutěž Národní ceny kvality ČR organizuje Sdružení pro oceňování kvality; cyklus programu je roční. Od roku 2006 se Národní cena kvality ČR vyhlašuje jak pro podnikatelský, tak i pro veřejný sektor. Další informace: www.npj.cz , www.narodnicena.cz , www.sokcr.cz . Podrobná tisková zpráva pořadatelů je ZDE (pdf, 118 kB).
foto JMK