Delegace kraje zahájila návštěvu Tatarstánu

Delegace Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem zahájila ve středu 5. listopadu 2014 společně s ministrem průmyslu a obchodu ČR Janem Mládkem pracovní návštěvu Republiky Tatarstán. Na kazaňském letišti je uvítal premiér Republiky Tatarstán Ilšat Chalikov.

Jednání navazuje na červnovou pracovní cestu delegace Jihomoravského kraje letos v červnu a na návštěvu prezidenta Republiky Tatarstán Rustama Minnichanova v ČR a na jižní Moravě letos v září. „Doprovází nás český velvyslanec v Ruské federaci Vladimír Remek a také početná delegace zástupců českého a moravského byznysu. Začali jsme netradičně návštěvou přátelského hokejového utkání veteránů České republiky a Republiky Tatarstán, čeká nás řada pracovních jednání, včetně přijetí prezidentem Minnichanovem a také podpisy několika konkrétních kontraktů firem z České republiky,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Tatarstán se nachází v centru Ruské federace na území Východoevropské roviny, na soutoku řek Volhy a Kamy, v centru velké industriální oblasti. Jde o jednu z nejvíce ekonomicky rozvinutých republik Ruska. Jeho metropolí je Kazaň. Životní úroveň je zde zhruba čtyřikrát vyšší, než je ruský průměr. Republika vlastní velký vědecký a intelektuální potenciál a disponuje mnoha klíčovými průmyslovými odvětvími – petrochemií, strojírenstvím, automobilovým a leteckým průmyslem.
foto JMKfoto JMKfoto JMK