Sněmovní výbor pro zdravotnictví jednal ve Znojmě

Za účasti ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a krajského radního Marka Šlapala jedná v těchto dnech na jižní Moravě Výbor pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Na programu jednání výboru je mj. novela zákona 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, zprávy pracovních skupin pro evropské fondy a pražské zdravotnictví a regionální problematika Jihomoravského kraje. „K tématům jednání patřil mimo jiné další rozvoj Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u svaté Anny (ICRC). Výjezdní zasedání jsou pro nás důležitá, protože můžeme poslancům ukázat, co se nám ve zdravotnictví podařilo a motivovat je k další podpoře zařízení a systému zdravotní péče na jižní Moravě. Právě rekonstrukce znojemské nemocnice patřila ke klíčovým tématům jednání výboru a jsem velmi rád, že výbor navštívil právě tuto nemocnici, kde se poslanci zajímali o možnosti přeshraniční péče,“ uvedl radní Šlapal.
Podle předsedy výboru Rostislava Vyzuly se poslanci zabývají také situací související s tragickou událostí ve Žďáru nad Sázavou a opatřeními proti zavlečení Eboly.