Krajská škola v Moravském Krumlově bude mít nové zámečnické dílny

Rada Jihomoravského kraje 9. října 2014 schválila nový investiční záměr na veřejnou zakázku novostavby nových zámečnických dílen v Polánce při Střední škole dopravy, obchodu a služeb v Moravském Krumlově. Na tiskové konferenci v Brně to oznámil hejtman Michal Hašek.

„Jestliže příští rok naše vláda vyhlásila společně se Svazem průmyslu a dopravy jako Rok technického a učňovského školství, tak Jihomoravský kraj se rozhodl i tímto způsobem přispět k uvedené věci. Jedná se o velkou investici ve výši 30 milionů korun na výstavbu těchto nových zámečnických dílen v Moravském Krumlově. Našim prioritním záměrem je, abychom soustředili tyto výukové dílny pro učební obory do jednoho centra – tím dojde k úspoře nákladů na provoz, energie i na pracovní síly,“ uvedl hejtman Michal Hašek. „Máme zájem, aby na jižní Moravě pokračovala dobrá tradice technického školství. Zde v Moravském Krumlově jde o takzvanou páteřní školu nejen pro žáky z tohoto města, ale i z okresu Znojmo, části okresů Brno-venkov a Brno-město a Břeclavska,“ řekl hejtman.

Nové dílny se budou týkat těchto výukových oborů: zámečník, strojní mechanik, karosář, obráběč kovů, automechanik a opravář zemědělských strojů. Dílny budou mít kapacitu přibližně 120 osob (s ohledem na potřebné zázemí, sociální zařízení, výukové prostory atd.). Tento krajský záměr bude realizován v průběhu příštího roku a stavba by mohla sloužit již od nového školního roku.

foto JMKfoto JMK