Znojemští fotbalisté mají zrekonstruovaný stadion

V sobotu 4. října 2014 byl ve Znojmě slavnostně otevřen zrekonstruovaný fotbalový stadion. Akce se zúčastnil hejtman Michal Hašek.

Náklady na rekonstrukci činily 48,8 milionu korun, z toho ministerstvo školství uhradilo 40 milionů, Jihomoravský kraj 6 milionů a město Znojmo 2,8 milionu korun.
Stadion, do kterého šedesát let nikdo pořádně neinvestoval, se po rekonstrukci proměnil na malou, ale moderní multifunkční arénu splňující parametry začátku 21. století. Díky provedeným úpravám se budou na stadionu moci nejen hrát mezinárodní zápasy či zápasy první a druhé fotbalové ligy, ale mohou se zde konat také významné atletické závody.
Při stavebních úpravách doznala největší změny třípatrová budova hlavní tribuny - vznikly zde nejen nové šatny pro sportovce, ale také antidopingová kontrola, mix zóna, zóna pro média včetně televizního studia nebo klubová zóna pro významné hosty. Velká pozornost byla při rekonstrukci věnována novým standardům bezpečnosti diváků na stadionu.
Kapacita stadionu je zhruba 2600 míst k sezení. Hlavní tribuna bude mít 974 krytých míst k sezení, 1400 míst bude na tribuně za brankou a proti hlavní tribuně vznikne sektor pro hosty s 225 místy.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK