V Hostimi byla dokončena rekonstrukce zdejšího Domova pro seniory

V Hostimi na Znojemsku byl ve čtvrtek 2. října 2014 po rekonstrukci slavnostně otevřen zdejší Domov pro seniory. Akce se zúčastnil krajský radní Marek Šlapal.

Rekonstrukce objektu, spojená s odstraněním havarijního stavu, probíhala od května loňského roku. Jihomoravský kraj na ni vynaložil 16,5 milionu korun. Podařilo se tak zvýšit humanizaci bydlení (v hlavní budově se snížil počet lůžek na pokojích – zruší se šestilůžkové pokoje, v rekonstruované budově vzniklo devět dvoulůžkových pokojů, z nichž šest má sociální zařízení u pokoje. V rekonstruované budově s opravenými rozvody vody a elektřiny byl vybudován také nový výtah. Nově byla upravena i venkovní plocha s travnatými plochami pro smysluplné využití volného času.
Aktuálně má Domov pro seniory Hostim 67 klientů ve službě Domov se zvláštním režimem.

Tato krajská příspěvková organizace usiluje o bezpečný, klidný pobyt uživatelů se syndromem demence, Alzheimerovou chorobou. Domov chce uživatelům s následky tohoto onemocnění plnit základní přání a potřeby a podporovat zachování jejich společenského života. Více informací najdete na http://www.domovhostim.cz/  .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK