Business den Ruské federace na brněnském výstavišti

Rotunda pavilonu A na brněnském výstavišti v úterý 30. září 2014 hostila Business den Ruské federace, který se uskutečnil v rámci právě probíhajícího strojírenského veletrhu.

Hejtman Michal Hašek se prezentačního dne zúčastnil společně s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem. Z ruské strany nechyběl mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Ruské federace v České republice Sergej Kiselev, zástupci ministerstva průmyslu a obchodu Ruské federace či představitelé Samarské oblasti.

Jak ve svém vystoupení konstatoval Michal Hašek, Jihomoravský kraj má od samotného počátku mimořádný zájem o spolupráci s ruskými regiony. „V současné složité situaci budou hrát pravě regionální partnerství krajů České republiky a regionů Ruské federace klíčovou roli v udržení vzájemných vztahu nejenom hospodářských, ale také akademických, kulturních a dalších,“ řekl hejtman Hašek. „Minulý týden jsme na jižní Moravě přivítali delegaci Republiky Tatarstán a s prezidentem Minnichanovem jsem podepsal novou smlouvu o partnerství. Není to náhoda, chceme ukázat, že Rusko bylo, je a bude naším tradičním dobrým partnerem a to nejen v oblasti obchodu, ale také v oblasti akademické a kulturní výměny i další spolupráce,“ řekl hejtman Hašek.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK