Delegace Republiky Tatarstán navštívila nový vědecko-technický park v areálu VUT Brno

Nový vědecko-technický park TITC v areálu VUT v Brně navštívila v pátek 26. září 2014 delegace Republiky Tatarstán v čele s prezidentem Rustamem Minnichanovem, kterého doprovázel hejtman Michal Hašek.

„Děkuji Hospodářské komoře a všem, kteří se zúčastnili na výstavbě tohoto vědecko-technického parku. Je všeobecně známo, že jižní Morava má ambice být lídrem v oblasti vědy, výzkumu a inovací v České republice, podobně jako Republika Tatarstán v rámci Ruské federace. Věřím, že dnešní návštěva zde napomůže spolupráci obou hospodářských komor a zahájení spolupráce vědeckovýzkumných institucí v Republice Tatarstán a v Jihomoravském kraji. Chceme být jedničky, chceme být Silicon Valley České republiky, stejně tak věřím, že Republika Tatarstán chce být a bude Silicon Valley Ruské federace,“ řekl hejtman Hašek.
V rámci návštěvy byla podepsána smlouva o spolupráci mezi hospodářskými komorami Jižní Moravy a Republiky Tatarstán.

TITC Technology Innovation Transfer Chamber je nově vznikající vědeckotechnický park a podnikatelský inkubátor v Brně, realizovaný jako jeden z hlavních projektů Krajské hospodářské komory jižní Moravy ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně. Nabízí prostory pro technologicky orientované společnosti s inovativním potenciálem, vědecko-výzkumné organizace, klastry nebo start-up projekty.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK