V Brně-Černovicích byla otevřena nová budova záchranářů

Osm měsíců od poklepání základního kamene otevřel ve čtvrtek 25. září 2014 hejtman Michal Hašek novou budovu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK) v Brně – Černovicích na ulici Těžební. Akce se zúčastnil také náměstci hejtmana Stanislav Juránek a Václav Božek.

Jak hejtman Hašek uvedl, aktualizovaná koncepce zabezpečení Zdravotnické záchranné služby v Jihomoravském kraji počítá v Brně s vybudováním výjezdových stanovišť v Bohunicích, Ponavě a zde v Černovicích. „První dvě jsou už postavena, třetí v oblasti Ponava by mělo být dokončeno v závěru příštího roku. Naplňujeme tak závazek občanům kraje. Nestačí však jen nové budovy, inovujeme i vozový park, včera krajská rada schválila veřejnou zakázku na nákup 27 nových sanitních vozů, které napomohou kvalitní práci záchranářů. Ochrana zdraví a záchrana životů je naší jednoznačnou prioritou. Děkuji všem, kteří se na stavbě podíleli, věřím, že na základě jednání vlády a krajů se zlepší i financování pracovníků záchranek, pro které jejich práce není zaměstnání, ale poslání,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Výjezdovou základnou v Brně – Černovicích získává ZZS JMK pracoviště s mnohem lepší dostupností do brněnských městských částí Brno – jih, Černovice, Slatina, Maloměřice, Obřany, Tuřany, Chrlice, Vinohrady, Líšeň, Židenice a Lesná, zároveň také do dalších spádových lokalit jihovýchodně a východně od krajského města, včetně D1 směrem na Vyškov. Výjezdová skupina s lékařem bude na této výjezdové základně zároveň tvořit posádku letecké záchranné služby k zásahům v nočních hodinách.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 42 kB) 

foto JMKfoto JMK