Vicepremiér Bělobrádek na Vyškovsku diskutoval o systému podpory výzkumu a vývoje

Vyškovsko navštívil v pátek 12.září 2014 místopředseda vlády ČR Pavel Bělobrádek, kterého doprovázel náměstek hejtmana Roman Celý.

Hlavní tématem jejich návštěvy bylo téma podpory vědy a výzkumu, začínajících živnostníků a podnikatelů. V Bučovicích s představiteli města a zástupci místních firem debatovali mj. o konkrétních problémech, kterými jsou nízký počet kvalifikovaných pracovních sil, přínosy, možnosti a systém tzv. duálního školství. V prostorách výrobního závodu a vzdělávacího střediska společnosti LIKO-S ve Slavkově u Brna se projednávala témata týkající se podpory domácích firem ze strany státu, jako je vzdělávání a připravenost pracovních sil pro praxi, právní prostředí pro podnikání, spolupráce vysokých škol a vědeckých pracovišť s praxí a rychlejší schvalování patentů v mezinárodním měřítku.

Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje, Roman Celý představil přítomným konkrétní podporu podnikání a vzniku pracovních míst prostřednictvím živnoparků: „Efektů této aktivity bude hned několik. Zájemci o program dostanou kvalitní zázemí na 5-10 let za symbolické ceny včetně dalších možností, samospráva získá příležitost zkultivovat zatížené lokality a uchazeči o práci získají pracovní uplatnění. Prvním krokem bude vybudování „pilotního“ živnoparku a zřízení por adenského centra. Obě místa budou sloužit k získání informace potřebných k realizaci konkrétních projektů. Následovat bude mapování vhodných lokalit a zájmu ze strany žadatelů. Na základě zájmu budou tyto objekty sanovány od ekologických zátěží a regenerovány, aby nabídly prostory vhodné pro podnikání,“ řekl náměstek Celý.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK