Vyhlášení 7. ročníku přehlídky České ručičky

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 11. září 2014 vyhlásila již 7. ročník přehlídky České ručičky.

„Cílem přehlídky je zvýšit u veřejnosti atraktivitu řemesel a učňovského školství s přihlédnutím k potřebám trhu práce. Přestože poptávka po kvalifikovaných řemeslnících na trhu práce roste, zájem o studium učňovských oborů paradoxně klesá,“ řekl náměstek hejtmana Roman Celý.

Jihomoravský kraj ve spolupráci s řadou strategických partnerů, kterými jsou dlouhodobě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Agentura CzechInvest, Hospodářská komora ČR a Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy realizuje přehlídku vítězů soutěží odborných dovedností s názvem České ručičky. Každý rok v srpnu zasedá organizační výbor Přehlídky a určí obory, které pro daný ročník zařadí do této přehlídky. Poté je možné stanovit nejprestižnější soutěže odborných dovedností, jejichž celostátní finále budou v průběhu celého školního roku monitorována. Jejich vítězové a zástupci příslušných škol jsou vždy v červnu pozváni na slavnostní galavečer do Brna, kde jsou oceněni zlatou plaketou Českých ručiček. V průběhu galavečera jsou všichni vítězové představeni nejen hostům galavečera, významným strategickým partnerům, ale také potenciálním zaměstnavatelům.

Pro ročník 2014/15 byly do Přehlídky zařazeny obory: zahradník/zahradnice, kosmetička, kadeřník/kadeřnice, kuchař/kuchařka, číšník/servírka, cukrář/cukrářka, automechanik, autolakýrník, karosář, mechanik-seřizovač, obráběč kovů, zámečník, elektrikář-slaboproud, elektrikář-silnoproud, instalatér, klempíř, pokrývač, tesař, mechanik plynových zařízení, lesní mechanizátor, opravář zemědělských strojů a kominík.
„Pro řadu lidí je sedmička šťastné číslo, proto přeji sedmému ročníku Českých ručiček, aby byl minimálně tak úspěšný jako ty předcházející“, dodal náměstek Roman Celý .
Podrobnosti o akci jsou na  http://www.ceskerucicky.org/  .