Michal Hašek se setkal se členy asociací válečných veteránů regionu střední a východní Evropy

Hejtman Michal Hašek v pátek 5. září 2014 přijal v brněnském sídle Jihomoravského kraje členy asociací válečných veteránů regionu střední a východní Evropy – „modré barety“.

Jak hejtman Hašek zdůraznil ve svém vystoupení, novodobý válečný veterán, voják v aktivní službě či v záloze, který působil ve vojenských misích, si jednoznačně zaslouží úctu, obdiv, ale také naši péči. „Jsem velmi rád, že jsem mohl v Den ozbrojených sil 30. června tohoto roku na historickém hradu Špilberk předat vysoká krajská vyznamenání vojákům – válečným veteránům ze zahraničních misí, ve kterých bojovali příslušníci Armády České republiky. Uvědomuji si, že Vy váleční veteráni jste bojovali a bojujete mimo území vlastních států, ale bráníte naše demokratická zřízení. Dovolte mi, abych jménem Jihomoravského kraje a jeho obyvatel Vám vzdal poctu za to, že jste při plnění bojových úkolů byli připraveni nasadit i svůj život za udržení míru a demokracie,“ řekl hejtman Hašek, který následně předal vedoucím jednotlivých delegací válečných veteránů pamětní medaile Jihomoravského kraje.

Více informací o setkání, které společně s Jihomoravským krajem pořádá ve dnech 5. až 7. září 2014 na jižní Moravě spolek Československý legionář, je k dispozici na http://cslegionar.cz/events/event/mezinarodni-setkani-modrych-baretu/  .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK