Centrum vzdělávání všem poradí s pracovním uplatněním nově ve Znojmě

Službu kariérního poradenství pro obyvatele regionu potýkajícího se s druhou nejvyšší nezaměstnaností v Jihomoravském kraji nabízí nově ve Znojmě Centrum vzdělávání všem. Svou pobočku otevřelo 2. září 2014 v prostorách podnikatelského inkubátoru na náměstí Armády 8, kam se lidé, kteří potřebují pomoci s rozvojem kariéry nebo zorientovat se na trhu práce a celoživotního vzdělávání, mohou bezplatně obracet.
 

Služby Centra vzdělávání všem (CVV), určené lidem, kteří nemohou dlouhodobě najít práci, hledají uplatnění po škole či rodičovské dovolené nebo nejsou spokojeni ve svém současném zaměstnání, využívají Jihomoravané již déle než rok v Brně a od března také v Hodoníně. S myšlenkou otevřít další pobočku právě ve Znojmě pomáhala radnici krajská radní Bohumila Beranová. "Lidé ze Znojemska budou mít odbornou pomoc a konzultaci jako na dlani, a to byl náš cíl,“ řekla radní Beranová.

“Lidé potřebující pomoc se na nás obrací z celého kraje. Budováním nových kontaktních míst, jako je nyní to znojemské, se jim snažíme být co nejblíže. Naším cílem je, aby byla možnost konzultovat své pracovní uplatnění a osobní rozvoj dostupná opravdu pro každého,“ uvedla vedoucí Centra vzdělávání všem Hana Rozprýmová.

Služby CVV jsou pro všechny zájemce zdarma. Termín konzultace lze dohodnout s kariérní poradkyní předem telefonicky nebo e-mailem. Kromě poradenství přímo na místě mohou lidé kdykoliv bezplatně využívat také přehlednou internetovou databázi kurzů www.vzdelavanivsem.cz  nabízející aktuálně více než dva tisíce seminářů a rekvalifikací v kraji.

Centrum vzdělávání všem vzniklo jako výsledek dlouholeté snahy kraje a Rady pro rozvoj lidských zdrojů o zlepšení přístupu obyvatel Jihomoravského kraje k informacím o dalším vzdělávání a pomoci při řešení zvyšující se nezaměstnanosti. V rámci České republiky jde o ojedinělý projekt kombinující správu databáze kurzů celoživotního vzdělávání v kraji s kariérním poradenstvím. Centrum je zřízeno při Střední škole stavebních řemesel Brno-Bosonohy a jeho služby jsou občanům zdarma dostupné po telefonu, e-mailu a osobně.